3 czerwca 2019 roku
Dzień Dziecka w Krępie Słupskiej
2 czerwca br. Centrum Edukacji Regionalnej było współorganizatorem CHARYTATYWNEGO Pikniku Lotniczego/Dnia Dziecka, który odbył się 2 czerwca br. (niedziela) na lotnisku w Krępie Słupskiej. Współorganizatorem imprezy było Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, które odpowiadało m.in. za program artystyczny.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję podziwiać wystawę samolotów, szybowców paralotni, skoki spadochronowe oraz pokazy modeli latających. Nie zabrakłó gier i animacji dla dzieci, które poprowadziła Katarzyna Szadkowska z firmy Pompalina. Odbyły się warsztaty tematycznych oraz występy muzyczne na scenie. Z myślą o najmłodszych zorganizowano zawody latawcowe.
Wśród artystów, którzy wystąpili na scenie, znaleźli się: zespoły taneczne i wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku, Zespół Ale Babki z Kobylnicy, Orkiestra Dętą z Włynkówka, Zespół Dziecięcy „Iskierki” z Bukówki, Anna Miler i Klaudia Drożdż (wokalistki ze Słupska), Zespół Pieśni i Tańca „Pomorzacy” z Obajzdy, Zespół Babiniec z Rowów, Roksana Białek i Joanna Płatwa, Zespół Bez Nazwy ze Szkoły Podstawowej w Wytownie, Zeppelinki z Jezierzyc, Cheerleaders Maxi Flame Bierkowo, Maxi SP Bierkowo , Dominika Knapik i Klask Glaszcz – zespół rockowy z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. W przerwach pomiędzy występami prowadzone były licytacje. Celem imprezy była zbiórka pieniędzy na leczenie Nataniela z Płaszewka.


CER, fot. Jan Maziejuk