20 grudnia 2018 r.
Szopki Bogdana Żabińskiego w Starostwie
Wystawa pt. „Szopki Bożonarodzeniowe” upamiętniająca dorobek twórczy Bogdana Żabińskiego uzupełniła świąteczny wystrój Starostwa Powiatowego w Słupsku. Miniaturowe dzieła oglądać można na holu na I piętrze budynku. Serdecznie zapraszamy!
Bogdan Żabiński był wieloletnim radnym i przewodniczącym Rady Gminy Ustka, a także sołtysem Niestkowa oraz nauczycielem i dyrektorem szkoły w Charnowie. Szopki bożonarodzeniowe tworzył w wolnych chwilach. Wiele z jego dzieł było nagradzanych m.in.  podczas Gminnych Konkursów na Szopkę Bożonarodzeniową „Gwiazdka Betlejemska” w miejscowości Zaleskie, gdzie w 2007 roku zajął I miejsce wspólnie z Ewą Kublik w kategorii zespołów twórców, a w 2011 roku triumfował indywidualnie w kategorii dorośli.
18 grudnia 2018 r.
Pokaz ozdób świątecznych

W dniu 18 grudnia (wtorek) na holu I piętra w godz. 11:00 -  15:00 w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbył się pokaz ozdób bożonarodzeniowych. Zostały one wykonane przez podopiecznych ośmiu instytucji z naszego powiatu: Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Kobylnicy, WTZ  Polskiego Związku Niewidomych, SOSW w Damnicy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Gardnie Wielkiej, Ośrodka Kuratorskiego w Strzelinie, Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Centrum Psychiatrii SON, Środowiskowego Domu Samopomocy w Słupsku oraz WTZ DIAMENT. Rękodzieło cieszyło się wielkim zainteresowaniem zarówno pracowników Starostwa jak i osób z zewnątrz, które podziwiały bogaty wybór kartek pocztowych, bombek, choinek czy wieńców. Pojawili się także przedstawiciele  władz Powiatu (Starosta Słupski Paweł Lisowski)  i mediów (Radio Koszalin), relacjonujący wydarzenie "na żywo".

 

17 grudnia 2018 r.
Kulig Drezynowy 2018 - c.d.
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NOWEJ GALERII ZDJĘĆ AUTORSTWA PANA JANA MAZIEJUKA. KULIG DREZYNOWY ODBYŁ SIĘ W ZESZŁĄ SOBOTĘ W BRONOWIE. BYŁA TO JUŻ IV EDYCJA IMPREZY ORGANIZOWANEJ PRZEZ CENTRUM EDUKACJI REGIONALNEJ W SŁUPSKU PRZY POMOCY SOŁECTWA BRONOWO ORAZ SŁUPSKICH POWIATOWYCH KOLEI DREZYNOWYCH.
17 grudnia 2018 roku
Pokaz ozdób i Szopka Bożonarodzeniowa
18 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbędzie się Pokaz Ozdób Bożonarodzeniowych, przygotowanych przed podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej z powiatu słupskiego i miasta Słupska. Początek o godzinie 11:00. Natomiast tuż przed rozpoczęciem sesji rady Powiatu Słupskiego ok. godz. 13:00 oficjalnie otwarta zostanie Szopka Bożonarodzeniowa, którą stworzyli instruktorzy i pensjonariusze domów pomocy społecznej z Machowinka, Machowina, Lubuczewa i Przytocka. 
Koordynatorem działań jest Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
Serdecznie zapraszamy już jutro na oficjalne otwarcie!

KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku