4 czerwca 2019 roku
Folklorystycznie w Słupsku
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Zespołów Folklorystycznych ZIEMIA SŁUPSKA 2019. Impreza odbędzie się już 16 czerwca br. na terenie Parku Kultury, Sportu i Rekreacji w Słupsku.
___________________________________________________________________________
3 czerwca 2019 roku
Dzień Dziecka w Krępie Słupskiej
2 czerwca br. Centrum Edukacji Regionalnej było współorganizatorem CHARYTATYWNEGO Pikniku Lotniczego/Dnia Dziecka, który odbył się 2 czerwca br. (niedziela) na lotnisku w Krępie Słupskiej. Współorganizatorem imprezy było Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, które odpowiadało m.in. za program artystyczny.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję podziwiać wystawę samolotów, szybowców paralotni, skoki spadochronowe oraz pokazy modeli latających. Nie zabrakłó gier i animacji dla dzieci, które poprowadziła Katarzyna Szadkowska z firmy Pompalina. Odbyły się warsztaty tematycznych oraz występy muzyczne na scenie. Z myślą o najmłodszych zorganizowano zawody latawcowe.
Wśród artystów, którzy wystąpili na scenie, znaleźli się: zespoły taneczne i wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku, Zespół Ale Babki z Kobylnicy, Orkiestra Dętą z Włynkówka, Zespół Dziecięcy „Iskierki” z Bukówki, Anna Miler i Klaudia Drożdż (wokalistki ze Słupska), Zespół Pieśni i Tańca „Pomorzacy” z Obajzdy, Zespół Babiniec z Rowów, Roksana Białek i Joanna Płatwa, Zespół Bez Nazwy ze Szkoły Podstawowej w Wytownie, Zeppelinki z Jezierzyc, Cheerleaders Maxi Flame Bierkowo, Maxi SP Bierkowo , Dominika Knapik i Klask Glaszcz – zespół rockowy z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. W przerwach pomiędzy występami prowadzone były licytacje. Celem imprezy była zbiórka pieniędzy na leczenie Nataniela z Płaszewka.


CER, fot. Jan Maziejuk
28 maja 2019 roku
III Festiwal Kultury Kaszubskiej w Kończewie


Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w III Powiatowym Konkursie Plastycznym "Zwyczaje i obrzędy ludowe na Kaszubach".
Dodatkowe informacje oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej organizatora:
https://spkonczewo.edupage.org/news/#92
28 maja 2019 r.
Chór WIARUSY ponownie najlepszy!
15 maja br. odbył się III Festiwal Pieśni Patriotycznych i Wojskowych w Leśnym Kocie w Słupku. Pierwsze miejsce wywalczył Wojskowy Zespół Wokalny Wiarusy im. ppłk. Lek. Stanisława Szarmacha, drugie Duet VIS, a trzecie Zespół Bierkowianki. Najlepsi otrzymali nagrody finansowe i puchary. Ponadto podczas Festiwalu wystąpili: Zespół Klęcinianki, Zespół Ale Babki, Chór „Półnuta”, Zespół Seniorów z Gminnego Ośrodka Kultury w Dębnicy Kaszubskiej i Zespół „Nieco inny Babiniec”. Wszystkie występy stały na bardzo wysokim poziomie i jurorzy nie mieli łatwego zadania.
Poza konkursem zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Włynkówka oraz Białoruski Narodowy Zespół Pieśni Garadnica z Grodna, który dał brawurowy, długo oklaskiwany koncert.
Głównym organizatorem FPPiW było Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku przy współpracy z Towarzystwem Wilna i Grodna w Słupsku. Patronat honorowy nad imprezą sprawowali Starosta Słupski i Prezydent Miasta Słupska.
Zapraszamy do galerii zdjęć. Fot. Jan Maziejuk - CER
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku