10 grudnia 2018 r.
Nowa wystawa- walka o niepodległość
Na I piętrze Starostwa Powiatowego w Słupsku otwarto nową wystawę pt."Walka o Niepodległość - Armia Krajowa w Wilnie". Plansze prezentują czyn zbrojny AK na Wileńszczyźnie oraz działalność weteranów  po uzyskaniu przez Litwę niepodległości w 1989 r.
7 lipca 1944 roku rozpoczęła się operacja „Ostra Brama" - bój Armii Krajowej o wyzwolenie Wilna spod okupacji niemieckiej. Tygodniowe walki prowadzone wspólnie z Armią Czerwoną doprowadziły 13 lipca do oswobodzenia miasta. Cztery dni później Sowieci podstępnie aresztowali dowódców polskich i zaczęli rozbrajanie żołnierzy AK.
 Celem tej operacji było samodzielne oswobodzenie przez oddziały Armii Krajowej Wilna przed wkroczeniem tam wojsk radzieckich i wystąpienie wobec Armii Czerwonej w roli gospodarza. Miało to skłonić ZSRR do uznania polskiej administracji i rządu w Londynie.
„Walką żołnierza polskiego dokumentowali polskość i nienaruszalność ziem północno-wschodnich Rzeczpospolitej Polskiej".

 
10 grudnia 2018 roku
Wręczenie nagród
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że 21 grudnia br. o godzinie 11:00 w sali 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku odbędzie się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego "Zabytki naszego powiatu - wejdź, poznaj, namaluj" 

Serdecznie zapraszamy!

 
10 grudnia 2018 roku
Oficjalne otwarcie
Uprzejmie informujemy, że 14 grudnia br. o godzinie 14:00 w Galerii Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy rzeźb Uczniów Zenona Frąckiewicza.

Serdecznie zapraszamy!
7 grudnia 2018 roku
Warsztaty teatralne w Kobylnicy

7 grudnia br. (piątek) w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbył się spektakl pt. "Hej kolęda, kolęda" oraz warsztaty przeznaczone dla dziecięcych zespołów teatralnych z terenu naszego powiatu. Całość wydarzenia została poprowadzona przez słupski Teatr Władca Lalek.  Młodzi wykonawcy (będący uczestnikami poprzednich edycji Przeglądu Teatrzyków Wiejskich "WIEJSZTUK") przybyli z Kobylnicy, Łupawy, Słonowic, Kępic, Skórowa, Biesowic oraz Objazdy. Przedstawienie nawiązujące do tematyki bożonarodzeniowej przeplatane było słynnymi polskimi kolędami, które dzieci mogły śpiewać razem z aktorami. Po spektaklu odbyły się praktyczne zajęcia, podczas których opisano m.in. rodzaje lalek używanych na scenie w teatrze.
Całość wydarzenia zwieńczył słodki poczęstunek dla uczestników imprezy.
Organizatorami przedsięwzięcia byli: Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku