14 maja 2019 r.
SAM NA SCENIE 2019
W dniach 20- 22 czerwca br. w słupskim Teatrze Rondo odbędzie sie 16 edycja Finału Turnieju Teatrów Jednego Aktora SAM NA SCENIE. Wydarzenie wspiera Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku. Niezbędne informacje dotyczące imprezy, kontaktów, akredytacji oraz spraw organizacyjnych znajdują się na stronie:
http://www.sok.slupsk.pl/index.php/pracownie/teatr-main/3503-16-sam-na-scenie-komunikat-organizacyjny
13 maja 2019 r.
30.000 zł z NCK na III Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2019
Uprzejmie informujemy, że Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku już po raz drugi znalazło się  w gronie beneficjentów programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2019.  NCK przyznało 30000 zł na organizację III Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2019. Impreza zaplanowana jest na 16 czerwca br. w Parku Kultury, Sporu i Rekreacji w Słupsku.
 
Festiwal będzie miał charakter konkursu z udziałem co najmniej 16 zespołów. Zorganizowany zostanie w celu upowszechnienia i utrwalenia wśród mieszkańców powiatu słupskiego i Słupska wiedzy oraz umiejętności wywodzących się z kultur tradycyjnych: muzycznych i tanecznych - za pomocą miejscowych i przyjezdnych zespołów folklorystycznych, które są bezpośrednimi spadkobiercami tych kultur. Zaplanowane są również działania okołofestiwalowe: warsztaty: rzeźbiarskie, kowalskie, ceramiczne, wikliniarskie itp., pokazy i wystawy, podczas których zainteresowane osoby będą mogły - nabyć wiedzę i umiejętności od m.in. mistrzów ginących już zawodów wiejskich. Przewidziany jest także kiermasz kół gospodyń wiejskich i rękodzielników. Całość promować ma folklor, ukazywać jego różnorodność, a zarazem prowadzić do integracji środowiska wiejskiego i miejskiego zróżnicowanego m. in. ze względu na pochodzenie: narodowościowe, etniczne czy wyznaniowe poprzez wspólną zabawę, tj. taniec i śpiew wykonawców z publicznością oraz udział w innych działaniach towarzyszących festiwalowi.
16 kwietnia 2019 roku
Festiwal Pieśni Patriotycznych i Wojskowych
Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że 25 maja br. w ośrodku "Leśny Kot" w Lasku Północnym w Słupsku odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Wojskowych. Festiwal ma na celu propagowanie wspaniałej tradycji chóralnej i muzycznej narodu polskiego, popularyzację pieśni patriotycznych i wojskowych, konfrontację osiągnięć artystycznych oraz stworzenie zespołom platformy do wymiany doświadczeń. Impreza skierowana jest do zespołów wokalnych i chórów. 
Chęć uczestnictwa można zgłaszać do 17 maja br. Kontakt e-mail: biuro@cer.slupsk.pl, tel. 59 844 57 58.
Serdecznie zapraszamy. Festiwal przebiegać będzie pod hasłem „100 lat Niepodległości Polski!”.
W załączeniu znajdą Państwo regulamin imprezy oraz kartę zgłoszenia.                                                                                                                                                           fot. CER 2018
 
13 maja 2019 r.
UWAGA! PRZEDŁUŻAMY TERMIN ZGŁOSZEŃ!
Uwaga! Do 17 maja br. przedłużamy czas zgłaszania zespołów i chórów do  udziału w III Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Wojskowych w Słupsku, który zaplanowany jest na 25 maja br. w ośrodku „Leśny Kot” w Słupsku. Impreza odbędzie się pod patronatem Starosty Słupskiego. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
Kontakt e-mail: biuro@cer.slupsk.pl, tel. 59 844 57 58.
Serdecznie zapraszamy. Festiwal przebiegać będzie pod hasłem „100 lat Niepodległości Polski!”. 
Regulamin imprezy w "czytaj więcej"
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku