6 grudnia 2018 roku
Obrady jury

Zabytki naszego powiatu...

6 grudnia br. ocenione zostały prace nadesłane na konkurs plastyczny "Zabytki naszego powiatu - wejdź, poznaj, namaluj". W konkursie mogli wziąć udział uczniowie ze szkół podstawowych klas I-III i IV-VIII z terenu powiatu słupskiego. Komisja w składzie: Zbigniew Babiarz-Zych - naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Słupsku, Tomasz Popławski - artysta-plastyk ze Słupskiego Ośrodka Kultury, Justyna Bilska i Monika Sala reprezentujące Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku dokonali wyboru najpiękniejszych prac.
O terminie oficjalnego wręczenie nagród poinformujemy niebawem.

Organizatorami konkursu byli: Centrum Edukacji Regionalnej oraz Starostwo Powiatowe w Słupsku. 

Serdecznie zapraszamy!
5 grudnia 2018 r.
NOWA WYSTAWA W SŁUPSKIM STAROSTWIE
Od 5 grudnia br. w Galerii Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego w Starostwie Powiatowy w Słupsku podziwiać można nową wystawę rzeźbiarstwa. Autorami dzieł, prezentujących różnorodną tematykę (m.in. przyrodniczą i religijną) są: Paweł Rubacha, Halina Janiszewska, Łukasz Bogzbel, Jan Jakubczyk, Paweł  Kędzierski, Stanisław Gontera oraz Zenon Frąckiewicz (mistrz rzeźbiarstwa, opiekun artystyczny Galerii, instruktor w Pracowni Rzeźbiarskiej Powiatu Słupskiego, tegoroczny stypendysta Starosty Słupskiego). Właśnie dzięki stypendium mogły powstać prezentowane rzeźby. Wystawa czynna jest w godzinach urzędowania Starostwa. Oficjalne otwarcie ekspozycji, przygotowanej przez Zenona Frąckiewicza i Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, przewidziano na 14 grudnia br. na godz. 14:00.  Zapraszamy! Fot. CER/MS
4 grudnia 2018 r.
V Powiatowy Przegląd Solistów Instrumentalistów
30 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się V Powiatowy Przegląd Solistów- Instrumentalistów- konkurs dla muzyków, grających solowo na instrumentach amatorsko i profesjonalnie w trzech kategoriach wiekowych: najmłodsi (klasy I-IV), uczniowie klas V-VII i III gimnazjum oraz dorośli. W tym roku do konkursu zgłosiło się 30 osób. Uczestnicy prezentowali utwory grane na wielu instrumentach, m.in. na trąbce, puzonie, fortepianie, klarnecie, gitarze.
Ideą przeglądu jak co roku jest wykorzystanie integracyjnych właściwości muzyki oraz nagrodzenie instrumentalistów, którzy swoją grą, zaangażowaniem, umiejętnościami i interpretacją prezentowanych utworów przekonali słuchaczy i komisję. W tym roku w skład komisji wchodzili: Medea Berianidze- przewodnicząca, Mirosław Brzozowski i Ewa Misiewicz.
zdjęcia: GOK Potęgowo
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku