13 maja 2019 roku
"Epokami przez muzykę"
10 maja br. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Słupsku odbył się IX Konkurs Wiedzy Ogólnomuzycznej „Epokami przez muzykę”. Tematem tegorocznego konkursu było „Życie i twórczość Stanisława Moniuszki” w związku z okazją 200. rocznicy urodzin artysty.
Konkurs składał się z dwóch części, pisemnej oraz ustnej. Zwieńczeniem był koncert uczniów PSM oraz uroczyste wręczenie nagród. 

Do konkursu zgłosiło się 7 szkół z 15 uczestnikami. Do udziału przystąpiło 14 Uczestników. Wykaz szkół uczestniczących w konkursie:

  1. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Słupsku

  2. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku

  3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku

  4. Szkoła Podstawowa nr 6 w Słupsku

  5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku

  6. Szkoła Podstawowa im. J. i C. Zalewskich w Biesowicach

  7. Szkoła Podstawowa im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy


Współorganizatorem wydarzenia było Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego.
10 maja 2019 r.
JUBILEUSZ ZENONA FRĄCKIEWICZA

Serdecznie zapraszamy do Galerii na Poddaszu w Głobinie na Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej rzeźbiarza Zenona Frąckiewicza. Wernisaż odbędzie się 17 maja (piątek) o godz. 13.00.
 
Zenon Frąckiewicz urodził się w Słupsku, obecnie mieszka i tworzy w Łupinach (gmina Słupsk). Od 1969 r. członek Klubu Plastyka Amatora, obecnie działającego przy SOK w Słupsku. To właśnie tam stawiał swoje pierwsze kroki, doskonaląc warsztat malarski i rzeźbiarski pod okiem starszych członków klubu Stefana Morawskiego i Jana Konarskiego. Od 1972 roku brał czynny udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, plenerach, konkursach malarskich i rzeźbiarskich, uzyskując nagrody i wyróżnienia za swoje prace. Z wielkim upodobaniem maluje pejzaże wiejskie. – Wieś jest mi bliska, tam mieszkam i ją rozumiem – tłumaczy. Utrwala chwile, których lada moment nie będzie. Lubi dokumentować ruiny domów, zawaliska, smutne i nieuporządkowane podwórka. Malarstwo oraz rzeźba są jego pasją, najchętniej podejmowanymi tematami przez autora są architektura i portrety. Liczne nagrody, wyróżnienia, jakie przez te kilkadziesiąt lat udało się Zenonowi Frąckiewiczowi zdobyć, są świadectwem jego wielkiego talentu – prawdziwego daru.
 
Źródło: CKBP
8 maja 2019 r.
"EPOKAMI PRZEZ MUZYKĘ" 2019
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Słupsku organizuje IX Konkurs Wiedzy Ogólnomuzycznej „Epokami przez muzykę”. Tematem tegorocznego konkursu będzie „Życie i twórczość Stanisława Moniuszki” w związku z okazją 200. rocznicy urodzin artysty.
Zakres konkursu uwzględnia podstawową wiedzę dotyczącą życia i twórczości Stanisława Moniuszki oraz rozpoznawanie najbardziej znanych utworów kompozytora. Konkurs odbędzie się w siedzibie szkoły w dniu  10 maja 2019 r.  Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku. Serdecznie zapraszamy!!! Początek o godz. 14:00,natomiast koncert uczniów PSM I i II st. z okazji zakończenia konkursu przewidziano na godz. 15:30.
8 maja 2019 roku
XXVII POWIATOWE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE – ŁUPAWA 2019

Uprzejmie informujemy, że 16 i 17 maja 2019 roku odbędą się XXVII Powiatowe Prezentacje Artystyczne Łupawa 2019.

Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży form kulturalnego spędzania wolnego czasu, inspirowanie dzieci i młodzieży do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Prezentacja umiejętności artystycznych dzieci i młodzieży. Wymiana doświadczeń oraz integracja dzieci i młodzieży z różnych środowisk kulturowych.

Zgłoszenia do udziału w prezentacjach należy nadesłać na adres: Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Łupawie, 76- 242 Łupawa 22, fax. 59 8463566 lub e-mail: szkolalupawa@wp.pl.

Regulamin i kartę zgłoszenia pobrać można poniżej:
http://www.gck.potegowo.pl/index.php/pl/kalendarz/szczegoly
wydarzenia/4738/19%7C20%7C21%7C22/27-powiatowe-prezentacje-artystyczne-lupawa-2019


Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego. 

KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku