20 marca 2019 r.
Misterium Męki Pańskiej 2019 r.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WYDARZENIU
18 marca 2019 roku
Nowa wystawa obrazów w Starostwie

Od 18 marca br. na I piętrze Starostwa Powiatowego w Słupsku oglądać można obrazy namalowane przez Stanisławę Luhm z gminy Damnica. Autorka urodziła się 1948 roku na terenie byłego ZSRR. W 1957 r.  przyjechała do Polski, a w Damnicy zamieszkała trzy lata później. Tam się również uczyła. Obecnie mieszka w miejscowości Budy w gminie Damnica. Pani Stanisława zawsze miała zdolności malarskie. Zaczęła malować po śmierci syna. Jak sama wspomina, ze względu na tragedie życiowe, których doświadczyła, sztuka stała się dla niej odskocznią od rzeczywistości. Tematem przewodnim jej prac jest przyroda. Ekspozycja w Starostwie jest pierwszą wystawą prac Stanisławy Luhm. Organizatorem wystawy jest Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
Serdecznie zapraszamy do oglądania!
 
19 marca 2019 r.
Warsztaty ceramiczne
17 marca w Ladowisku Kultury w Redzikowie zorganizowano warsztaty ceramiczne.Tajniki sztuki przedstawiła przybyłym Janina Dylewska. Lepiono kubki, miski i inne przedmioty. 
Fot. Jan Maziejuk (CER)
18 marca 2019 r.
Rekordowy Wiejsztuk 2019 w Kobylnicy
15 marca br. w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbył się VII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Wiejskich „Wiejsztuk”. W wydarzeniu uczestniczyła rekordowa liczba grup teatralnych z powiatu słupskiego - aż dziesięć! W sumie na scenie wystąpiło blisko 200 młodych aktorów z Łupawy, Kobylnicy, Biesowic, Zaleskich, Dębnicy Kaszubskiej, Słonowic (dwie grupy), Głobina, Objazdy i Jezierzyc. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII szkół podstawowych.
Przegląd organizowany jest w celu: prezentacji umiejętności grup teatralnych szkół podstawowych oraz świetlic wiejskich z terenu powiatu słupskiego, szerzenia kultury żywego słowa, umożliwienia młodzieży konfrontacji dokonań artystycznych oraz pobudzenia kreatywności młodzieży.

Tematyka spektakli była dowolna. Grupy zaprezentowały przedstawienia związane m.in. z niechcianymi zachowaniami społecznymi, codziennym życiem ucznia, bajkami i świętami. Po obejrzeniu dziesięciu spektakli jury postanowiło przyznać cztery wyróżnienia. Trafiły one do grup teatralnych: „Mina” z Ustki, „Że ho, ho” z Dębnicy Kaszubskiej, „Kurtynka” ze Słonowic i „Gawędziarze” z Jezierzyc. Nagrody w kategorii: klasy I-IV otrzymały zespoły: II miejsce – „Mała Kurtynka” ze Słonowic, I miejsce - „Kabaret Horrorek” z Kobylnicy, który zaprezentował przedstawienie pt. „Rodzina Jasia i Kopciuszek”. Nagrody za trzecie miejsce nie przyznano. W starszej kategorii: klasy V-VIII wręczono dwie nagrody za zajęcie trzeciego miejsca ex aequo – grupie teatralnej z Biesowic i grupie „U drzwi teatru” z Objazdy. Nagrodę za zajęcie drugiego miejsca odebrała grupa teatralna „Domino” z Głobina, a za pierwsze - aktorzy z Łupawy, którzy przedstawili spektakl pt. „Inny”. W ocenie jurorów tegoroczny „Wiejsztuk” stał na bardzo wysokim poziomie. Nagrody, wśród których znalazły się karty podarunkowe , dyplomy, torby z drobnymi upominkami od gminy Kobylnica i powiatu słupskiego oraz okazałe paczki ze słodyczami, wręczył Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica.

Organizatorami imprezy byli: powiat słupski, gmina Kobylnica, Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku i Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

Do zobaczenia za rok!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć (fot. Jan Maziejuk - CER)
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku