22 lutego 2019 r.
Nieskrępowani w wyobraźni
Uroczyste podsumowanie XI Konkursu Plastycznego Niekontrolowany Obszar Wrażliwości, połączone z wręczeniem nagród, zorganizowano 21 lutego br. w Ośrodku Teatralnym Rondo w Słupsku.  Przedsięwzięcie organizowane jest w kolejne rocznice śmierci Stefana Morawskiego,  niezapomnianego opiekuna plastyków, artysty i nietuzinkowej postaci związanej przez lata ze słupskim środowiskiem twórczym.
Celem konkursu, adresowanego do mieszkańców województwa pomorskiego,  jest ukazanie niezwykłego potencjału oraz niespożytego talentu tkwiącego w twórcach z naszego regionu. Dodatkowo wystawa pokonkursowa daje szanse na ocenę stanu, dorobku i tendencji w rozwoju amatorskiego ruchu plastycznego na naszym terenie. Na tegoroczną edycję napłynęło 113 prac 100 autorów, w tym 75 obrazów i  38 rzeźb.
- Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie – powiedział tuż przed ogłoszeniem wyników konkursu Edward Iwański, artysta, rzeźbiarz, członek jury.
- My ocenialiśmy prace jako jurorzy i nie mieliśmy z tym łatwego zadania, a teraz państwo ocenicie nasz werdykt – dodał.
Wśród laureatów konkursu znaleźli się Marek Skrzypek ze Słupska, autor rzeźby ceramicznej zatytułowanej  „Jan” oraz Ewa Grużewska ze Starkowa, która zgłosiła na konkurs rzeźbę pod tytułem „Kontrapost”.  Oboje otrzymali nagrody Starosty Słupskiego po 500 zł oraz torby z drobnymi upominkami.  Prezenty wręczył, w zastępstwie, Mariusz Smoliński, dyrektor Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.  
 
Cieszy fakt, że wśród nagrodzonych znalazła się reprezentantka powiatu słupskiego, która ma coraz większy dorobek twórczy.
18 lutego 2019 r.
WIELKANOC NA POMORZU 2019
Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem tegorocznej edycji  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego WIELKANOC NA POMORZU  oraz do wzięcia udziału w wydarzeniu.
.

http://cer.slupsk.pl/files/Regulamin%20XX%20Wielkanoc%20na%20Pomorzu.docx
21 lutego 2019 r.
Poezja (Nie) Profesjonalna
Serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Powiatowych Spotkaniach z Poezją (Nie)Profesjonalną. Impreza odbędzie się 27 lutego br. o godz. 17:00 w Sali Lustrzanej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy przy ulicy Korczaka 1.
W programie:
- recital Pauliny Łagi, laureatki nagrody specjalnej VI Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej 2018,
- recytacje wierszy zawartych w nowo wydanej, piętnastej już antologii poezji pt. „Czas wykrzesać iskrę”,
- prezentacja i wręczenie antologii autorom wierszy.
Gospodarzami spotkania będą: Paweł Lisowski, starosta słupski i Andrzej Kordylas, wójt gminy Damnica.
Organizatorami wydarzenia są:  Starostwo Powiatowe i Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego w Damnicy.

Fot. Jan Maziejuk (2017)
21 lutego 2019 r.
XVII Konkurs Sztuki i Rękodzieła
Do 22 kwietnia br. oglądać można w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku wystawę ilustrującą XVII Konkurs Sztuki i Rękodzieła. Przedsięwzięcie ma wieloletnią historię i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Pierwsza edycja odbyła się w 1976 roku. Pierwotnie konkurs organizowany był co dwa lata, obecnie co pięć lat. Każdorazowo bierze w nim udział około stu twórców z naszego regionu. Zamierzeniem konkursu jest ożywienie różnorodnych dziedzin tradycyjnej sztuki i rękodzieła.
Fot. Jan Maziejuk
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku