11 marca 2019 r.
KGW Głobino - Stanięcino z Grand Prix
9 marca br. w hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach zorganizowano XIV Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich.
 W rywalizacji uczestniczyło siedem kół z pięciu gmin powiatu słupskiego.
Celem przedsięwzięcia jest integracja środowiska wiejskiego w powiecie słupskim i województwie pomorskim, popularyzowanie dziedzictwa kulturowego regionu, pobudzenie aktywności wśród mieszkańców i kultywowanie  tradycji.
Po przeprowadzeniu pięciu konkurencji i podliczeniu punktów najlepsze okazało się Koło Gospodyń Wiejskich Głobino-Stanięcino, któremu przyznano Grand Prix i czek w kwocie 3000 zł. Nagrodę wręczył Paweł Lisowski, Starosta Słupski.
Oprócz zwycięzców w zmaganiach udział wzięły koła z Barcina, Kobylnicy, Łebienia, Kępic, Jezierzyc i Stowięcina. Wszystkie one musiały się zmierzyć z następującymi konkurencjami: produkt tradycyjny – śledzie marynowane w oleju; tablica – „1918-2018 My Polacy”; moda – „Otulona kwiatami”; scena kabaretowa – „Kagiewuszki kandydują – program wyborczy na wesoło”; piosenka z inscenizacją – „O mojej mamie”.
Zwycięskie KGW ma reprezentować powiat słupski podczas XVI Wojewódzkiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, który zaplanowany jest w maju w Żukowie.
Organizatorami zmagań powiatowych byli: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, PODR Oddział w Słupsku, gmina Słupsk, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupska oraz powiat słupski. Pieniądze na Grand Prix przekazało Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.
Fot. Jan Maziejuk
7 marca 2019 roku
Zapraszamy do współpracy!
Serdecznie zapraszamy artystów, malarzy z powiatu słupskiego do zaprezentowania swoich prac w Starostwie Powiatowym w Słupsku. Zachęcamy przede wszystkim osoby z obrazami dotąd nigdzie niepublikowanymi. Informacje i zdjęcia z wystaw prezentujemy na stronach internetowych www.powiat.slupsk.pl, www.cer.slupsk.pl oraz na fanpage na Facebooku: Morski Powiat Słupski i Centrum Edukacji Regionalnej. Na zdjęciach obrazy z aktualnej ekspozycji Anny Zduńczyk na I piętrze Starostwa Powiatowego w Słupsku.

Kontakt: Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, ul. Szarych Szeregów 14B, 76-200 Słupsk, tel. 59 844 57 58, e-mail: biuro@cer.slupsk.pl, dyrektor@cer.slupsk.pl. Zwykle prezentujemy 15 obrazów przez kilka tygodni.

Główne cele Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku to m.in.: upowszechnianie kultury, sztuki i nauki oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego, a także tworzenie warunków do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego oraz zainteresowania wiedzą i sztuką. Zachęcamy do współpracy.  


6 marca 2019 roku
Piknik integracyjny

28 lutego br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego w Damnicy odbył się kolejny Piknik Integracyjny. Hasło przewodnie "A może bezpiecznie nad morze " towarzyszyło  warsztatom profilaktycznym   zorganizowanych w punktach : żeglarskim, strażackim, policyjnym, wojskowym, WOPR-owskim i leśnym .

Ośrodek gościł uczniów z zaprzyjaźnionych szkół - SOSW Słupsk, SOSW Wejherowo, SP Zagórzyca, SSZ Damnica, SP Damno, SP Kobylnica, SP nr 2 Ustka, SP nr 9 Słupsk, SP nr 4 Słupsk.

Z zaproszenia skorzystał również Starosta Powiatu Słupskiego Paweł Lisowski, Sebastian Irzykowski - radny Sejmiku Wojewódzkiego, Dyrektorzy Szkół, Wójtowie Gmin Powiatu Słupskiego. Organizatorzy dziękuje wszystkim partnerom i zapraszają  na kolejny piknik.

SOSW

5 marca 2019 roku
Twórcy ludowi gminy Kępice

Sołectwo Bronowo organizuje wystawę twórców ludowych z gminy Kępice. Wydarzenie odbędzie się już 16 marca w świetlicy wiejskiej. Na pomysł jej zorganizowania wpadła sołtys Dorota Wiśniewska razem z Janem Maziejukiem, znanym fotografem, a jednocześnie przyjacielem Bronowa.
- Chcieliśmy pokazać, że w naszej gminie są osoby, które zajmują się twórczością ludową. Myślę tutaj o szydełkowaniu, malowaniu i haftowaniu obrazów, rzeźbiarstwie, graniu na akordeonie, rysowaniu ołówkiem - wylicza sołtys. - Każda z osób będzie miała swoje stanowisko. Zorganizujemy też poczęstunek dla wszystkich uczestników. Od kilku lat współpracuję ze znanym fotografem Janem Maziejukiem i wspólnie wpadliśmy na ten pomysł. Chcieliśmy jeszcze bardziej wypromować gminę i tym samym Bronowo. W naszym wydarzeniu będą uczestniczyły "Kępiczanki", które umilą nam popołudnie swoim śpiewaniem. W organizacji wydarzenia pomoże również świetlicowa Danuta Jungling - kończy Dorota Wiśniewska.
Nie jest to pierwsza tego typu impreza zorganizowana przez sołectwo. Kilka miesięcy temu szerokim echem odbiło się wydarzenie staropolskiej tradycji "darcia pierza". Od kilku lat Bronowo jest miejscem organizacji Powiatowego Kuligu Drezynowego.

KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku