14 grudnia 2018 r.
Wystawa rzeźbiarska - otwarcie

14 grudnia (piątek) br. w Galerii Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego w Starostwie Powiatowym odbyło się oficjalne otwarcie wystawy prac autorstwa mistrza rzeźby Zenona Frąckiewicza oraz jego podopiecznych z warsztatów rzeźbiarskich : Pawła Rubachy, Jana Jakubczyka, Haliny Janiszewskiej, Stanisława Gontery, Pawła Kędzierskiego oraz Łukasza Bogzdela. W czasie uroczystej inauguracji  twórców przedstawił naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Zbigniew Babiarz- Zych. Spotkanie przebiegało w atmosferze świątecznej, a przybyli przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Powstanie prac możliwe było dzięki stypendium Starosty Słupskiego dla Zenona Frąckiewicza.

Z najlepszymi życzeniami
10 grudnia 2018 roku
Ostatnie rozgrywki brydżowe
10 grudnia br. w budynku Starostwa Powiatowego w Słupsku przy ul. Szarych szeregów 14B odbyły się ostatnie już rozgrywki brydżowe w 2018 roku. Opiekę nad graczami sprawowali pracownicy Centrum Edukacji Regionalnej.

10 grudnia 2018 r.
Nowa wystawa- walka o niepodległość
Na I piętrze Starostwa Powiatowego w Słupsku otwarto nową wystawę pt."Walka o Niepodległość - Armia Krajowa w Wilnie". Plansze prezentują czyn zbrojny AK na Wileńszczyźnie oraz działalność weteranów  po uzyskaniu przez Litwę niepodległości w 1989 r.
7 lipca 1944 roku rozpoczęła się operacja „Ostra Brama" - bój Armii Krajowej o wyzwolenie Wilna spod okupacji niemieckiej. Tygodniowe walki prowadzone wspólnie z Armią Czerwoną doprowadziły 13 lipca do oswobodzenia miasta. Cztery dni później Sowieci podstępnie aresztowali dowódców polskich i zaczęli rozbrajanie żołnierzy AK.
 Celem tej operacji było samodzielne oswobodzenie przez oddziały Armii Krajowej Wilna przed wkroczeniem tam wojsk radzieckich i wystąpienie wobec Armii Czerwonej w roli gospodarza. Miało to skłonić ZSRR do uznania polskiej administracji i rządu w Londynie.
„Walką żołnierza polskiego dokumentowali polskość i nienaruszalność ziem północno-wschodnich Rzeczpospolitej Polskiej".

 
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku