6 lutego 2019 roku
Kolejna edycja Wiejsztuka!
Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Wiejskich "Wiejsztuk 2019" który odbędzie się 15 marca br. w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. 
Na zgłoszenia czekamy do 8 marca br. 
W załączeniu regulamin oraz karta zgłoszenia.
               fot. Jan Maziejuk (Wiejsztuk 2017)
http://cer.slupsk.pl/files/2.%20Karta%20zg%C5%82oszenia%20%20Wiejsztuk%202019.pdf

Serdecznie zapraszamy!
1 marca 2019 r.
STO LAT!
Jubileusz 70-lecia obchodziła uroczyście 28 lutego br. Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy. W trakcie uroczystości rozstrzygnięto konkurs na Czytelnika Roku w kategoriach: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy i zaczytana rodzina.

Rekordzistką okazała się Lena Wojtaszek, która przeczytała w ciągu minionego roku aż 303 książki. Były nagrody i wyróżnienia. Wyświetlono również film ilustrujący historię i działalność GBP w Kobylnicy.
O artystyczną oprawę uroczystości zadbał zespół „Ale babki”. Nie zabrakło urodzinowego tortu.
Wśród przybyłych z życzeniami i prezentami gości znalazł się starosta słupski Paweł Lisowski, który przekazał na ręce Renaty Sztabnik, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy obraz przedstawiający jeden z najpiękniejszych budynków w Słupsku, siedzibę Starostwa Powiatowego oraz kilka nowych pozycji książkowych wydanych przez powiat słupski.
- W imieniu samorządu powiatowego chciałem Pani serdecznie pogratulować tego pięknego jubileuszu. Pogratulować osobiście Pani dyrektor i Pani współpracownikom, byłym i obecnym pracownikom. Pragnę skierować także słowa uznania w stronę wspaniałych czytelników, ponieważ biblioteka to wspomniani już pracownicy, ale przede wszystkim czytelnicy, którzy tworzą tę bibliotekę – powiedział starosta.
Bukiet kwiatów wręczył Renacie Sztabnik także Mariusz Smoliński, który na uroczystości reprezentował Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku. Życzeniom i gratulacjom nie było końca.


CER, fot. Jan Maziejuk
28 lutego 2019 roku
„Czas wykrzesać iskrę”

27 lutego br. w Sali Lustrzanej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy  zorganizowano 16. Powiatowe Spotkania z Poezją (Nie)Profesjonalną. Wydarzenie poświęcone było prezentacji najnowszej, piętnastej już antologii wierszy pt.„Czas wykrzesać iskrę”. Uroczyście wręczono publikację autorom tekstów w niej zawartych. Część wierszy zaprezentowano podczas spotkania.
O artystyczną oprawę uroczystości zadbała utalentowana wokalistka Paulina Łaga, laureatka Nagrody Specjalnej Starosty Słupskiego podczas ubiegłorocznego Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej w Damnicy, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słupsku.
Antologia „Czas wskrzesić iskrę” została wydana w nakładzie 450 egzemplarzy. Znalazły się w niej wiersze 61 autorów  z kraju, ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Litwy, którzy zamieszczają swoje teksty w rubryce  „Wieś Tworząca”, publikowaną w dwumiesięczniku „Powiat Słupski”. Całą uroczystość poprowadził Zbigniew Babiarz-Zych, opiekun poetów z powiatu słupskiego, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Słupsku.
Gospodarzami spotkani bali wójt gminy Damnica Andrzej Kordylas i wicestarosta Rafał Konon. Wydarzenie zorganizowali: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marynarza Polskiego w Damnicy, Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy.

26 lutego 2019 r.
IDZIE WIOSNA 2019
REGULAMIN PRZEGLĄDU ORAZ KARTA ZGŁOSZENIA NA www.kultura.slupsk.pl 
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku