9 kwietnia 2019 roku
Pokaz ozdób wielkanocnych
 Serdecznie zapraszamy do udziału w Pokazie Ozdób Wielkanocnych, który odbędzie się 15 kwietnia br. w godz. 11:00 – 15:00 na I piętrze Starostwa Powiatowego w Słupsku. W wydarzeniu  uczestniczyć będą podopieczni i ich opiekunowie z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kobylnicy, Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Gardnie Wielkiej, Środowiskowego Domu Samopomocy przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Słupsku, Warsztatów Terapii Zajęciowej Diament ze Słupska.

                                                                                                                                                    fot.CER 2018
Organizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Regionalnej.


 
5 kwietnia 2019 r.
Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej - 8. edycja już za nami!
5 kwietnia br. (piątek) w Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy odbyła się 8. już edycja Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej. W wydarzeniu wzięło udział trzynaścioro młodych wykonawców: Paulina Łaga, Joanna Płatwa, Roksana Białek, Aleksandra Marglewska, Oliwia Lewińska, Nikola Kędra, Weronika Marcjan, Laura Barczak, Zuzanna Gadomska, Martyna Kamińska, Konrad Kowalski, Julia Nawacka oraz Nikola Kamińska. 
Imprezę otworzył występ Mai Mędrek. Wykonała trzy piosenki, w tym "Naszą klasę", która przyniosła jej Nagrodę Główną przeglądu w roku 2018. Jako ubiegłoroczna laureatka Maja zasiadła też w jury obok przewodniczącej Jolanty Otwinowskiej oraz Zbigniewa Babiarza - Zycha. Potem nastąpiła część konkursowa, podczas której młodzi artyści zaprezentowali utwory do tekstów m.in. JulianaTuwima, Wisławy Szymborskiej czy Grzegorza Turnaua. Twórczość lokalną przedstawiła Paulina Łaga śpiewając "Wiatru warkocze" autorstwa Zbigniewa Sawickiego.
Wysoki poziom wykonań sprawił, że jury miało trudne zadanie. Podczas przerwy na obrady wystąpiła artystka Anna Chodyna, która przedstawiła wiązankę piosenek do tekstów Agnieszki Osieckiej.
Wreszcie wyłoniono zwycięzców:
Nagroda Główna:  Zuzanna Gadomska ("Rebeka")
Nagroda   Specjalna: Paulina Łaga ("Wiatru warkocze")
Wyróżnienia : Roksana Białek ("Allegro ma non troppo") oraz Weronika Marcjan ("Czas nas uczy pogody")
W tym roku po raz pierwszy przyznano Nagrodę Wójta Gminy Damnica, którą ufundował sprawujący tę funkcję Andrzej Kordylas - trafiła ona do Nikoli Kędry za piosenkę "Jak dzieci".
Organizatorem Przeglądu było Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku oraz Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy.
Zapraszamy do galerii zdjęć- fot. Jan Maziejuk (CER)
4 kwietnia 2019 roku
Poezja śpiewana...
Szanowni Państwo,

informujemy, że tegoroczny Przegląd Poezji Śpiewanej rozpocznie się o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy. Uczestnicy rywalizować będą jak w ubiegłym roku o nagrodę główną (700 zł), nagrodę specjalną (700 zł), dwa wyróżnienia (każde po 400 zł) oraz - co jest nowością w tym roku - o dodatkową nagrodę Wójta Gminy Damnica (700 zł).
Trzymamy mocno kciuki za tegorocznych uczestników Przeglądu!


fot. Poezja Śpiewana 2018
4 kwietnia 2019 r.
Wielkanoc na Pomorzu - wystawa pokonkursowa
Od dnia 3 kwietnia br. zapraszamy do oglądania wystawy pokonkursowej zorganizowanej po wręczeniu nagród w tegorocznej, dwudziestej już, edycji konkursu plastycznego "Wielkanoc na Pomorzu". Wystawa znajduje się na 1 piętrze Starostwa Powiatowego w Słupsku. Prezentowane prace przedstawiają wielką różnorodność pomysłów i koncepcji oraz technik i wykorzystanych materiałów. Kartki świąteczne, palmy, pisanki czy stroiki nadesłano z terenu całego województwa pomorskiego.
Fot. CER
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku