13 maja 2019 r.
30.000 zł z NCK na III Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2019
Uprzejmie informujemy, że Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku już po raz drugi znalazło się  w gronie beneficjentów programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2019.  NCK przyznało 30000 zł na organizację III Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2019. Impreza zaplanowana jest na 16 czerwca br. w Parku Kultury, Sporu i Rekreacji w Słupsku.
 
Festiwal będzie miał charakter konkursu z udziałem co najmniej 16 zespołów. Zorganizowany zostanie w celu upowszechnienia i utrwalenia wśród mieszkańców powiatu słupskiego i Słupska wiedzy oraz umiejętności wywodzących się z kultur tradycyjnych: muzycznych i tanecznych - za pomocą miejscowych i przyjezdnych zespołów folklorystycznych, które są bezpośrednimi spadkobiercami tych kultur. Zaplanowane są również działania okołofestiwalowe: warsztaty: rzeźbiarskie, kowalskie, ceramiczne, wikliniarskie itp., pokazy i wystawy, podczas których zainteresowane osoby będą mogły - nabyć wiedzę i umiejętności od m.in. mistrzów ginących już zawodów wiejskich. Przewidziany jest także kiermasz kół gospodyń wiejskich i rękodzielników. Całość promować ma folklor, ukazywać jego różnorodność, a zarazem prowadzić do integracji środowiska wiejskiego i miejskiego zróżnicowanego m. in. ze względu na pochodzenie: narodowościowe, etniczne czy wyznaniowe poprzez wspólną zabawę, tj. taniec i śpiew wykonawców z publicznością oraz udział w innych działaniach towarzyszących festiwalowi.
16 kwietnia 2019 roku
Festiwal Pieśni Patriotycznych i Wojskowych
Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że 25 maja br. w ośrodku "Leśny Kot" w Lasku Północnym w Słupsku odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Wojskowych. Festiwal ma na celu propagowanie wspaniałej tradycji chóralnej i muzycznej narodu polskiego, popularyzację pieśni patriotycznych i wojskowych, konfrontację osiągnięć artystycznych oraz stworzenie zespołom platformy do wymiany doświadczeń. Impreza skierowana jest do zespołów wokalnych i chórów. 
Chęć uczestnictwa można zgłaszać do 17 maja br. Kontakt e-mail: biuro@cer.slupsk.pl, tel. 59 844 57 58.
Serdecznie zapraszamy. Festiwal przebiegać będzie pod hasłem „100 lat Niepodległości Polski!”.
W załączeniu znajdą Państwo regulamin imprezy oraz kartę zgłoszenia.                                                                                                                                                           fot. CER 2018
 
13 maja 2019 r.
UWAGA! PRZEDŁUŻAMY TERMIN ZGŁOSZEŃ!
Uwaga! Do 17 maja br. przedłużamy czas zgłaszania zespołów i chórów do  udziału w III Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Wojskowych w Słupsku, który zaplanowany jest na 25 maja br. w ośrodku „Leśny Kot” w Słupsku. Impreza odbędzie się pod patronatem Starosty Słupskiego. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
Kontakt e-mail: biuro@cer.slupsk.pl, tel. 59 844 57 58.
Serdecznie zapraszamy. Festiwal przebiegać będzie pod hasłem „100 lat Niepodległości Polski!”. 
Regulamin imprezy w "czytaj więcej"
13 maja 2019 roku
"Epokami przez muzykę"
10 maja br. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Słupsku odbył się IX Konkurs Wiedzy Ogólnomuzycznej „Epokami przez muzykę”. Tematem tegorocznego konkursu było „Życie i twórczość Stanisława Moniuszki” w związku z okazją 200. rocznicy urodzin artysty.
Konkurs składał się z dwóch części, pisemnej oraz ustnej. Zwieńczeniem był koncert uczniów PSM oraz uroczyste wręczenie nagród. 

Do konkursu zgłosiło się 7 szkół z 15 uczestnikami. Do udziału przystąpiło 14 Uczestników. Wykaz szkół uczestniczących w konkursie:

  1. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Słupsku

  2. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku

  3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku

  4. Szkoła Podstawowa nr 6 w Słupsku

  5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku

  6. Szkoła Podstawowa im. J. i C. Zalewskich w Biesowicach

  7. Szkoła Podstawowa im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy


Współorganizatorem wydarzenia było Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego.
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku