28 maja 2019 roku
III Festiwal Kultury Kaszubskiej w Kończewie


Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w III Powiatowym Konkursie Plastycznym "Zwyczaje i obrzędy ludowe na Kaszubach".
Dodatkowe informacje oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej organizatora:
https://spkonczewo.edupage.org/news/#92
28 maja 2019 r.
Chór WIARUSY ponownie najlepszy!
15 maja br. odbył się III Festiwal Pieśni Patriotycznych i Wojskowych w Leśnym Kocie w Słupku. Pierwsze miejsce wywalczył Wojskowy Zespół Wokalny Wiarusy im. ppłk. Lek. Stanisława Szarmacha, drugie Duet VIS, a trzecie Zespół Bierkowianki. Najlepsi otrzymali nagrody finansowe i puchary. Ponadto podczas Festiwalu wystąpili: Zespół Klęcinianki, Zespół Ale Babki, Chór „Półnuta”, Zespół Seniorów z Gminnego Ośrodka Kultury w Dębnicy Kaszubskiej i Zespół „Nieco inny Babiniec”. Wszystkie występy stały na bardzo wysokim poziomie i jurorzy nie mieli łatwego zadania.
Poza konkursem zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Włynkówka oraz Białoruski Narodowy Zespół Pieśni Garadnica z Grodna, który dał brawurowy, długo oklaskiwany koncert.
Głównym organizatorem FPPiW było Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku przy współpracy z Towarzystwem Wilna i Grodna w Słupsku. Patronat honorowy nad imprezą sprawowali Starosta Słupski i Prezydent Miasta Słupska.
Zapraszamy do galerii zdjęć. Fot. Jan Maziejuk - CER
27 maja 2019 roku
III Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy
Zapraszamy do udziału w Finale III Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy, do którego zakwalifikowało się 29 szkół. Impreza odbędzie się 30 maja br. na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta przy ulicy Szczecińskiej 36. Początek o godz. 10:00.
W programie:
- rywalizacja reprezentacji szkół o miano najlepszej z udzielania pierwszej pomocy,
- pokaz ratownictwa medycznego Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku,
- pokaz ratownictwa techniczno-wysokościowego,
- pokazy i prezentacje sprzętu, Państwowej Straży Pożarnej, Policji i Wojska ze Słupska oraz Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.,
- V bieg przełajowy AGRO CROSS dla uczniów klas VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjalnych.
27 maja 2019 roku
Dzień Dziecka w Krępie Słupskiej
Serdecznie zapraszamy na CHARYTATYWNY Piknik Lotniczy/Dzień Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca br. (niedziela) na Lotnisku w Krępie Słupskiej. Początek o godz. 12:30.
O godz. 11:30 z placu Zwycięstwa w Słupsku odjedzie autobus PKS, który zabierze chętnych do Krępy Słupskiej. Kurs powrotny odbędzie się o godz. 17:00.
Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję podziwiać wystawę samolotów, skoki spadochronowe, paralotnie oraz pokazy modeli latających. Nie zabraknie gier i animacji dla dzieci, które poprowadzi Katarzyna Szadkowska z firmy Pompalina, warsztatów tematycznych oraz występów muzycznych na scenie. Z myślą o najmłodszych odbędą się zawody latawcowe! Dzieci mogą przynieść własne latawce. Wśród artystów, którzy wystąpią na scenie, znajdą się: zespoły taneczne i wokaliści z Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku, Zespół Ale Babki z Kobylnicy, Orkiestra Dętą z Włynkówka, Zespół Dziecięcy „Iskierki” z Bukówki, Anna Miler i Klaudia Drożdż, Zespół Pieśni i Tańca „Pomorzacy” z Obajzdy, Zespół Babiniec z Rowów, Roksana Białek i Joanna Płatwa, Zespół Bez Nazwy z Rowów, Zeppelinki z Jezierzyc, Cheerleaders Maxi Flame Bierkowo, Dominika Knapik i Klask Glaszcz – zespół rockowy z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. W przerwach pomiędzy występami prowadzone będą licytacje.
Celem imprezy jest zbiórka na leczenie Nataniela z Płaszewka.
->https://www.siepomaga.pl/nataniel-lebioda

 
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku