15 maja 2019 roku
Otwarty konkurs plastyczny -
Uprzejmie informujemy, że Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku przystępuje do organizacji otwartego konkursu plastycznego „Kultura, zwyczaje, obrzędy na wsi”. Konkurs organizowany jest przy finansowym wsparciu Narodowego Centrum Kultury z Programu Kultura – Interwencje 2019.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z powiatu słupskiego w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz V-VIII. Głównymi celami przedsięwzięcia są: pobudzenie wrażliwości plastycznej, zainteresowanie dzieci kulturą, zwyczajami i obrzędami na wsi a także rozwijanie kreatywności. Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem (poniżej, czytaj więcej). Ostateczny termin nadsyłania prac konkursowych upływa 10 czerwca 2019 roku.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 16 czerwca 2019 roku (niedziela) podczas III Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2019 w Parku Kultury, Sportu i Rekreacji w Słupsku ok godz. 13:45.Serdecznie zapraszamy do udziału!
14 maja 2019 roku
Zapraszamy do udziału!
Serdecznie zapraszamy do zgłaszania chęci udziału w kolejnej - III edycji Festiwalu Zespołów Folklorystycznych "Ziemia Słupska" 2019, który odbędzie się już 16 czerwca br. w Parku Kultury i Wypoczynu w Słupsku.  Poniżej (czytaj więcej) zamieszczamy regulamin oraz kartę zgłoszenia. 
Karty dosyłać można do 31.05.2019 roku.

Serdecznie zapraszamy!
fot.Justyna Bilska, FZF 2018
23 maja 2019 roku
"Barwy Morza"
Serdecznie zapraszamy na wernisaż Pawła Kędzierskiego, który odbędzie się 5 czerwca 2019 roku o godzinie 17.00 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Wystawa potrwa do 16 czerwca br., wstęp na nią jest wolny. 

Paweł Kędzierski jest członkiem Klubu Plastyka oraz Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Jest uczestnikiem  wielu plenerów malarskich. Swoje prace zaczął eksponować publicznie w 2017 roku. Miał 5 wystaw indywidualnych i brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych. Uczestniczył także w wielu plenerach malarskich. 

20 maja 2019 roku
50 lat pracy twórczej!

Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej mistrza rzeźbiarstwa Zenona Frąckiewicza w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk w Głobinie.

Zenon Frąckiewicz, mieszkaniec Łupin w gminie Słupsk, znany jest przede wszystkim z rzeźbiarstwa. Jest instruktorem w Pracowni Rzeźbiarskiej Powiatu Słupskiego prowadzonej przez Centrum Edukacji Regionalnej, której głównym celem jest popularyzacja rzeźbiarstwa. Ponadto sprawuje opiekę artystyczną nad Galerią Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego w Starostwie Powiatowym w Słupsku. Ideą galerii jest prezentacja dorobku artystów z powiatu słupskiego, promocja ich twórczości, a także zachęcanie artystów ludowych do tworzenia i pokazywania własnej sztuki. 

KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku