17 maja 2019 r.
Plener w Smołdzinie
Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć stanowiących podsumowanie pleneru malarsko- rzeźbiarskiego pt. "Miłość", który odbył się w Smołdzinie w Gościńcu u Bernackich. Autorami prac są artyści ze Słupska, Koszalina, Łodzi oraz Warszawy. Więcej zdjęć na facebooku Morskiego Powiatu Słupskiego.
Fot. Mariusz Smoliński (CER)
15 maja 2019 r.
Prezentacje Artystyczne Łupawa - odwołane!
UWAGA! Z POWODU MAŁEGO ZAINTERESOWANIA, DECYZJĄ ORGANIZATORA TEGOROCZNA EDYCJA  POWIATOWYCH PREZENTACJI ARTYSTYCZNYCH ŁUPAWA PRZEWIDZIANA NA 16- 17 MAJA ZOSTAJE ODWOŁANA!
14 maja 2019 r.
SAM NA SCENIE 2019
W dniach 20- 22 czerwca br. w słupskim Teatrze Rondo odbędzie sie 16 edycja Finału Turnieju Teatrów Jednego Aktora SAM NA SCENIE. Wydarzenie wspiera Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku. Niezbędne informacje dotyczące imprezy, kontaktów, akredytacji oraz spraw organizacyjnych znajdują się na stronie:
http://www.sok.slupsk.pl/index.php/pracownie/teatr-main/3503-16-sam-na-scenie-komunikat-organizacyjny
13 maja 2019 r.
30.000 zł z NCK na III Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2019
Uprzejmie informujemy, że Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku już po raz drugi znalazło się  w gronie beneficjentów programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2019.  NCK przyznało 30000 zł na organizację III Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2019. Impreza zaplanowana jest na 16 czerwca br. w Parku Kultury, Sporu i Rekreacji w Słupsku.
 
Festiwal będzie miał charakter konkursu z udziałem co najmniej 16 zespołów. Zorganizowany zostanie w celu upowszechnienia i utrwalenia wśród mieszkańców powiatu słupskiego i Słupska wiedzy oraz umiejętności wywodzących się z kultur tradycyjnych: muzycznych i tanecznych - za pomocą miejscowych i przyjezdnych zespołów folklorystycznych, które są bezpośrednimi spadkobiercami tych kultur. Zaplanowane są również działania okołofestiwalowe: warsztaty: rzeźbiarskie, kowalskie, ceramiczne, wikliniarskie itp., pokazy i wystawy, podczas których zainteresowane osoby będą mogły - nabyć wiedzę i umiejętności od m.in. mistrzów ginących już zawodów wiejskich. Przewidziany jest także kiermasz kół gospodyń wiejskich i rękodzielników. Całość promować ma folklor, ukazywać jego różnorodność, a zarazem prowadzić do integracji środowiska wiejskiego i miejskiego zróżnicowanego m. in. ze względu na pochodzenie: narodowościowe, etniczne czy wyznaniowe poprzez wspólną zabawę, tj. taniec i śpiew wykonawców z publicznością oraz udział w innych działaniach towarzyszących festiwalowi.
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku