16 kwietnia 2019 roku
Festiwal Pieśni Patriotycznych i Wojskowych
Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że 25 maja br. w ośrodku "Leśny Kot" w Lasku Północnym w Słupsku odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Wojskowych. Festiwal ma na celu propagowanie wspaniałej tradycji chóralnej i muzycznej narodu polskiego, popularyzację pieśni patriotycznych i wojskowych, konfrontację osiągnięć artystycznych oraz stworzenie zespołom platformy do wymiany doświadczeń. Impreza skierowana jest do zespołów wokalnych i chórów. 
Chęć uczestnictwa można zgłaszać do 17 maja br. Kontakt e-mail: biuro@cer.slupsk.pl, tel. 59 844 57 58.
Serdecznie zapraszamy. Festiwal przebiegać będzie pod hasłem „100 lat Niepodległości Polski!”.
W załączeniu znajdą Państwo regulamin imprezy oraz kartę zgłoszenia.                                                                                                                                                           fot. CER 2018
 
13 maja 2019 r.
UWAGA! PRZEDŁUŻAMY TERMIN ZGŁOSZEŃ!
Uwaga! Do 17 maja br. przedłużamy czas zgłaszania zespołów i chórów do  udziału w III Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Wojskowych w Słupsku, który zaplanowany jest na 25 maja br. w ośrodku „Leśny Kot” w Słupsku. Impreza odbędzie się pod patronatem Starosty Słupskiego. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
Kontakt e-mail: biuro@cer.slupsk.pl, tel. 59 844 57 58.
Serdecznie zapraszamy. Festiwal przebiegać będzie pod hasłem „100 lat Niepodległości Polski!”. 
Regulamin imprezy w "czytaj więcej"
13 maja 2019 roku
"Epokami przez muzykę"
10 maja br. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Słupsku odbył się IX Konkurs Wiedzy Ogólnomuzycznej „Epokami przez muzykę”. Tematem tegorocznego konkursu było „Życie i twórczość Stanisława Moniuszki” w związku z okazją 200. rocznicy urodzin artysty.
Konkurs składał się z dwóch części, pisemnej oraz ustnej. Zwieńczeniem był koncert uczniów PSM oraz uroczyste wręczenie nagród. 

Do konkursu zgłosiło się 7 szkół z 15 uczestnikami. Do udziału przystąpiło 14 Uczestników. Wykaz szkół uczestniczących w konkursie:

  1. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Słupsku

  2. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku

  3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku

  4. Szkoła Podstawowa nr 6 w Słupsku

  5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku

  6. Szkoła Podstawowa im. J. i C. Zalewskich w Biesowicach

  7. Szkoła Podstawowa im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy


Współorganizatorem wydarzenia było Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego.
10 maja 2019 r.
JUBILEUSZ ZENONA FRĄCKIEWICZA

Serdecznie zapraszamy do Galerii na Poddaszu w Głobinie na Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej rzeźbiarza Zenona Frąckiewicza. Wernisaż odbędzie się 17 maja (piątek) o godz. 13.00.
 
Zenon Frąckiewicz urodził się w Słupsku, obecnie mieszka i tworzy w Łupinach (gmina Słupsk). Od 1969 r. członek Klubu Plastyka Amatora, obecnie działającego przy SOK w Słupsku. To właśnie tam stawiał swoje pierwsze kroki, doskonaląc warsztat malarski i rzeźbiarski pod okiem starszych członków klubu Stefana Morawskiego i Jana Konarskiego. Od 1972 roku brał czynny udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, plenerach, konkursach malarskich i rzeźbiarskich, uzyskując nagrody i wyróżnienia za swoje prace. Z wielkim upodobaniem maluje pejzaże wiejskie. – Wieś jest mi bliska, tam mieszkam i ją rozumiem – tłumaczy. Utrwala chwile, których lada moment nie będzie. Lubi dokumentować ruiny domów, zawaliska, smutne i nieuporządkowane podwórka. Malarstwo oraz rzeźba są jego pasją, najchętniej podejmowanymi tematami przez autora są architektura i portrety. Liczne nagrody, wyróżnienia, jakie przez te kilkadziesiąt lat udało się Zenonowi Frąckiewiczowi zdobyć, są świadectwem jego wielkiego talentu – prawdziwego daru.
 
Źródło: CKBP
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku