25 lipca 2019 roku
Szlakiem sołtysów Bronowa..
24 lipca 2019 r.
Wizyta w Redzikowie
Możliwości podjęcia szerszej współpracy w zakresie kultury i promocji powiatu słupskiego to główne tematy roboczego spotkania  pracowników Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku i Wydziału Obsługi Zarządu i Promocji  w Starostwie Powiatowym w Słupsku z dowódcą amerykańskiej bazy w Redzikowie -  kapitanem Jonem Grantem. Na początek dowódca przedstawił delegacji starostwa cały obiekt wojskowy w Redzikowie, który obecnie jest jeszcze w budowie, a pełną gotowość do działania ma osiągnąć w przyszłym roku.
W skład całego systemu obrony przeciwrakietowej wchodzą m.in.  instalacje wojskowe, zlokalizowane w Rumunii, Turcji i Polsce. Tarcza chronić ma mieszkańców Europy Zachodniej, w tym państwa należące do NATO,  przed atakami rakietowymi, które mogłyby nastąpić od strony Bliskiego Wschodu. Nieuzbrojone antyrakiety SM-3, które są jeszcze w fazie testów, gdy pojawią się w Redzikowie, będą miały za zadanie zwalczanie wrogich rakiet  balistycznych poprzez bezpośrednie zderzenie, gdzieś poza granicami atmosfery, zanim pociski wroga osiągną swoje cele na ziemi.
Sercem obiektu w Redzikowie jest nadbudówka stosowana dotąd na pokładach krążowników i niszczycieli. Z odległości wygląda jak okręt, którego większą część schowano pod ziemią.
Jak zapewnił kapitan Jon Grant, amerykańska instalacja nie stanowi żadnego zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Podobna instalacja bez problemów działa od ponad trzydziestu lat w USA. Dowódca dodał, że personel bazy  chętnie włącza się w  różnego rodzaju przedsięwzięcia  inicjowane przez lokalną społeczność i będzie czynić to dalej.
11 lipca 2019 r.
Od 11 lipca (czwartek) na 1 i 2 piętrze Starostwa Powiatowego w Słupsku oglądać można nową wystawę prac malarskich pt. " Zaczarowane w obrazie" złożonych na konkurs Wójta Gminy Damnica. Celem konkursu, skierowanego do mieszkańców gminy, była prezentacja najciekawszych miejsc z jej terenu oraz rozwijanie i promowanie uzdolnień artystycznych. Na konkurs wpłynęło 40 prac, ponadto kilka obrazów złożyli lokalni malarze. Uczestników podzielono na dwie kategorie (uczniowie i dorośli). Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w formie kart podarunkowych.
fot. CER
2 lipca 2019 roku
Powiatowe Święto Plonów 2019 w Osiekach
Uprzejmie informujemy, że tegoroczne Powiatowe Święto Plonów odbędzie się 22 września w Osiekach (gmina Kępice). W programie imprezy znajdą się m.in.: Konkurs na Chleb i Wieniec Dożynkowy, Konkurs na Gospodynię i Gospodarza Roku oraz Konkurs na najlepsze stoisko Koła Gospodyń Wiejskich. Można już zgłaszać chęć uczestnictwa, karty zgłoszeń po wypełnieniu prosimy odsyłać pocztą na adres Centrum Edukacji Regionalnej, ul. Szarych Szeregów 14 B, 76-200 Słupsk. 

Więcej informacji: 59 844 57 58
biuro@cer.slupsk.pl 
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku