Uroczystości z dnia 19 sierpnia 2021 r. Gala „Białego Bociana 2021” oraz zakończenie I POWIATOWEGO PLENERU MALARSKO – RZEŹBIARSKIEGO.

To był wyjątkowy dzień…
Świętowaliśmy zakończenie inwestycji, jaką był remont Pałacu w Damnicy.
Dzięki gruntownej renowacji ma szansę służyć i edukować przez następne stulecia. 
Budowla zasłużona, od wielu lat jest siedzibą Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Damnicy oraz od czerwca br. jest również siedzibą Centrum Kultury Powiatu Słupskiego.
 
Dodatkowo dzięki dofinansowaniu od Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Infrastruktura Domów Kultury na realizację projektu „Zakup wyposażenia na potrzeby poszerzenia działalności kulturalnej Centrum Kultury Powiatu Słupskiego” zakupione zostało zarówno wyposażenie biura, jak i sprzęty umożliwiające rozwój naszej jednostki.
 
Ponadto mieliśmy olbrzymią przyjemność gościć w Pałacu ludzi szczególnie zasłużonych. Jedenastu laureatów, otrzymało nagrody z rąk Starosty Słupskiego Pawła Lisowskiego. Te szczególne wyróżnienia przyznawane są rokrocznie twórcom i działaczom za zasługi i osiągnięcia w dziedzinie kultury lub ochrony dóbr kultury.
 
W tym roku statuetkę „Białego Bociana 2021” wraz z nagrodą finansową otrzymali:
Marianna Płoszaj
Katarzyna Wiśniewska
Katarzyna Nazaruk
 
Natomiast wyróżnienia wraz z nagrodą finansową otrzymali:
Maja Mędrek
Jerzy Niemociński
Pracownia Rysunku i Malarstwa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie
Zbigniew Sawicki
Joanna Katarzyńska
Grzegorz Jopek
Wioletta Kaszuba
KGW „Polanki” z Karżnicy
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 
 
Gratulujemy również artystom I POWIATOWEGO PLENERU MALARSKO – RZEŹBIARSKIEGO stworzenia ciekawych, ambitnych i osobistych dzieł sztuki. Dziękujemy. Te wspaniałe prace będzie można zobaczyć po raz pierwszy dziś w Pałacu w Damnicy.
Naszą wdzięczność i podziękowania kierujemy również do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Damnicy oraz Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy za wsparcie przy tworzeniu I POWIATOWEGO PLENERU MALARSKO – RZEŹBIARSKIEGO oraz pomoc przy organizacji dzisiejszych uroczystości. Dziękujemy.