31 października 2019 r.
MARINA 2019

Słupski Oddział Ligi Morskiej i Rzecznej  zaprasza uczniów szkół podstawowych Pomorza do udziału w VI Pomorskim Festiwalu Piosenki Marynistycznej „MARINA 2019”Termin przesyłania zgłoszeń upływa 20 listopada 2019 r. Festiwal odbędzie się 29 listopada 2019 r. w sali teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, ul. Wodna 20. Przewidywana godzina rozpoczęcia 11:30.

Zgłoszenie udziału należy wysłać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego na stronie internetowej festiwal-marina.pl.
Wydarzenie wspierane finansowo przez Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku

25 października 2019 roku
Nowa wystawa
Grzegorz Jopek to postać, której artystyczne zdolności i twórczość znane są przede wszystkim mieszkańcom gminy Kobylnica, ale także coraz szerszemu gronu odbiorców. Z wykształcenia jest plastykiem. Dziedziną, na której się skupił jest rysunek. Jego rysunki są żywe, a podejmowane tematy bardzo aktualne. Więcej możecie Państwo zobaczyć na otwarciu wystawy, na którą już dziś serdecznie zapraszamy!
 
31 października 2019 r.
Chcą wypłynąć na szerokie wody
Od czterech już lat przy Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie działa Pracownia Rysunku i Malarstwa. Bezpłatne zajęcia prowadzi, pochodząca z tej miejscowości, malarka Elżbieta Bernacka-Hanus. Zainteresowanie malarstwem jest coraz większe, a młodzi stażem adepci chcą dotrzeć ze swoimi dziełami do szerszej publiczności.

Malowania uczy się tam kilkanaście osób zarówno najmłodsi, jak i dorośli, a także seniorzy. Głównie są to osoby w wieku ponad czterdziestu lat. Pracowania po kilku latach przygotowań zamierza wypłynąć na szerokie wody i organizować wystawy poza Smołdzinem, a dzięki temu promować twórczość uczestników zajęć przed szerszą rzeszą odbiorców. Stosowne porozumienie zawarto już z Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
- Widzę naszą pracownię gdzieś dalej niż tylko w Smołdzinie. Słuchacze nabrali już krzepy i warsztatu. Chcę wypuścić ich już z tej matczynej  klatki. Co ważne nikt się nie wykruszył, a wręcz przeciwnie pojawiają się nowi chętni do nauki. Jednak malowanie dla samego malowania, a następnie chowanie prac do szuflady, jest totalnym bezsensem – mówi Elżbieta Bernacka-Hanus, laureatka Białego Bociana 2018, Nagrody Starosty Słupskiego, przyznawanej osobom zajmującym się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury.

Jak napisano w uzasadnieniu: Elżbieta Bernacka Hanus jest niezwykle interesującą artystką i osobą. Cechuje ją ciekawość świata i intelektualne ożywienie środowiska. Od najmłodszych lat poświęcała się sztuce. Początkowo były to zwykłe rysunki. Z biegiem czasu zainteresowała się malarstwem na szkle, a kiedy i to przestało jej wystarczać, zaczęła malować na płótnie. W przełomowym dla siebie momencie zainteresowała się przede wszystkim martwą naturą, pejzażem i portretem. W 2017 roku odebrała
z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego honorowy tytuł Mecenasa Kultury za powołanie do życia Galerii Kolorów Liz B-H oraz Pracowni Rysunku i Malarstwa. Jest laureatką 9. edycji konkursu Niekontrolowany Obszar Wrażliwości i nagrody Prezydenta Miasta Słupska. Jest stypendystką rodziny nieżyjącego już nestora słupskich plastyków amatorów - Stefana Morawskiego. Organizuje Muzyczne Mikołajki, koncerty charytatywne, wystawy, prowadzi warsztaty malarskie. Białego Bociana 2018 przyznano Elżbiecie Bernackiej-Hanus za powołanie do życia Galerii Kolorów Liz B-H, działalność  artystyczną i intelektualne ożywienie środowiska.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

CER, fot. Mariusz Smoliński
30 października 2019 r.
Klub Plastyka - podziękowania
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Supsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP