2 października 2019 roku
Pokopki 2019 - zmiana miejsca imprezy
Uprzejmie informujemy, że XVI Powiatowe Święto Ziemniaka - Słupskie "Pokopki" odbędą się w centrum miejscowości Karzniczka koło zabytkowego pałacu z XIX w. 
W programie:
- konkursy i degustacje,
- kiermasz ziemniaków , warzyw, owoców itp.,
- występy zespołów artystycznych i zielonogórskiego kabaretu CIACH.

 
1 października 2019 r.
NOWA WYSTAWA W SŁUPSKIM STAROSTWIE
Zapraszamy na II piętro słupskiego Starostwa Powiatowego, gdzie od dnia dzisiejszego dostępna jest wystawa obrazów stworzonych podczas usteckiego pleneru malarskiego " M jak Morze 6". Zgodnie z nazwą głównym tematem prac było wszystko co związane jest z morzem. Uczestnicy mieli okazję nie tylko stworzyć nowe dzieła, ale także wymienić się poglądami i doświadczeniami z zakresu sztuki. Plener odbywał się między 28. sierpnia a 4. września, zaś artyści zjechali się ze wszystkich zakątków Polski. Organizatorem wydarzenia był Pomorski Oddział stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce.  Projekt współfinansowało Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
Fot. Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku
30 września 2019 r.
GRZYBOWE ŁOWY JUŻ ZA NAMI!
Mistrzostwa w zbieraniu grzybów w Korzybiu.

28 września br. w Korzybiu w gminie Kępice ponownie rywalizowali grzybiarze. O tytuł najlepszego walczyło 41 osób. W sumie zebrano 242 kilogramy grzybów. Królową grzybiarzy została Danuta Mothke, która zebrała  26,332 kg grzybów. Dodatkowo otrzymała nagrodę za znalezienie dwóch grzybów rosnących jeden na drugim. Z kolei królem grzybiarzy został Waldemar Kucharski, który uzbierał 20 kg grzybów. Również on został dodatkowo nagrodzony za odnalezienie rodziny prawdziwków - na jednym pniu rosło ich aż siedem. Podczas mistrzostw zorganizowano konkurs na potrawę z grzybów oraz konkurs plastyczny dla dzieci tematycznie związany z grzybami. Zapraszamy do galerii zdjęć na naszym facebooku.
 Fot. Jan Maziejuk, Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku

 
27 września 2019 r.
WYSTAWA WIEŃCÓW DOŻYNKOWYCH
Zapraszamy na I piętro słupskiego Starostwa Powiatowego przy ul. Szarych Szeregów 14 do oglądania nowej wystawy wieńców dożynkowych, które zgłoszono do rywalizacji  konkursowej podczas Powiatowego Święta Plonów w Osiekach (gmina Kępice). W obu kategoriach (wieniec tradycyjny- wyplatany bez żadnych sztucznych ozdób czy klejów oraz wieniec niekonwencjonalny, gdzie panowała nieco większa swoboda twórcza) artyści wiejscy wykazali się ogromnym talentem, inwencją i dokładnością stawiając jury przed niełatwym zadaniem.
Wszystkim zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy!
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Supsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP