24 września 2019 roku
Powiatowe Święto Plonów za nami
Liczne konkursy i konkurencje zorganizowano - obok oficjalnych uroczystości podczas - Powiatowego Święta Plonów, które odbyło się  21 września br. w Osiekach w gminie Kępice.
Mieszkańcy wsi stanęli w szranki, by dowiedzieć się - kto wykona najładniejszy wieniec dożynkowy, wypiecze najsmaczniejszych chleb z tegorocznej mąki i przygotuje najładniejsze stoisko koła gospodyń wiejskich. Podczas konkurencji sportowych i z wiedzy ogólnej wyłoniono Gospodynię i Gospodarza 2019 roku.
W sumie  w konkursie wieńców rywalizowało 30 dzieł w dwóch kategoriach, w tym 16 tradycyjnych
 i 14 niekonwencjonalnych.  W konkursie na chleb dożynkowy udział wzięło 29 wypieków,
w tym 26 chlebów z wypieku domowego i 3  z piekarni. Stoiska do oceny przygotowało 5  Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu słupskiego. Natomiast w Turnieju na Gospodynię i Gospodarza Roku 2019 uczestniczyły 4 pary.Poniżej przedstawiamy wyniki konkursów.
 
18 września 2019 roku
Piknik charytatywny na rzecz pogorzelców z Karżnicy


Piknik Charytatywny pod hasłem „Cały powiat pomaga!” zostanie zorganizowany  na rzecz pogorzelców z Karżnicy. W pożarze ucierpiały trzy rodziny, które straciły praktycznie cały dobytek, a ich domy zostaną najprawdopodobniej rozebrane.

Impreza ma się odbyć 28 września br. w godz. od 12:00 do 16:00. przy Spichlerzu Richtera w Słupsku. W przygotowanie wydarzenia włączyli się do tej pory: Fundacja „inicjatywa” z Potęgowa, powiat słupski, gmina Ustka, Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, miasto Słupsk, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Słupski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk oraz Ireneusz Borkowski, znany słupski społecznik, pomysłodawca Pikniku.

Podczas Pikniku przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy do puszek oraz licytacje gadżetów przekazanych przez darczyńców. Pojawią się stoiska wystawiennicze, gdzie będzie można zakupić m.in. ciasta, chleb ze smalcem i inne wyroby kuchni regionalnej. Odbędą się także występy artystyczne i pokazy tematyczne. Udział w pikniku zapowiedzieli już: Wojskowy Zespół Wokalny „Wiarusy” im. ppłk. lek.  Stanisława Szarmacha ze Słupska, Zespół Echo Objazdy, Zespół Mleczaki, Krzysztof Szpot  oraz wokalistki: Anna Chodyna, Paulina Łaga, Kinga Łozińska i Nikola Kędra. Serdecznie zapraszamy.

Patrona nad Piknikiem objęli Starosta Słupski i Prezydent Miasta Słupska oraz Wójt Gminy Potęgowo.

Mariusz Smoliński, CER
16 września 2019 r.
KONKURS FOTOGRAFICZNY- ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!
13 września 2019 r.
CZAS NA GRZYBY!
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Supsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP