12 września 2019 r.
"CAŁY POWIAT POMAGA!"
"Cały powiat pomaga!”

Pomoc pogorzelcom z Karżnicy, którzy stracili cały dobytek w pożarze, jest głównym celem Pikniku Charytatywnego pn. „Cały powiat pomaga!”, który odbędzie się 28 września br. w godz. od 12:00 do 16:00. przy Spichlerzu Richtera w Słupsku. W pożarze ucierpiały trzy rodziny. Ich domy zostaną najprawdopodobniej rozebrane.

W przygotowanie wydarzenia włączyli się do tej pory: Fundacja „inicjatywa” z Potęgowa, Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, miasto Słupsk, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Słupski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk oraz Ireneusz Borkowski, znany słupski społecznik, pomysłodawca Pikniku.

Podczas imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz pogorzelców oraz licytacje gadżetów przekazanych przez darczyńców. Pojawią się stoiska wystawiennicze, gdzie będzie można zakupić m.in. ciasta, chleb ze smalcem i inne wyroby kuchni regionalnej. Odbędą się także występy artystyczne i pokazy. Udział w Pikniku zapowiedzieli już: Wojskowy Zespół Wokalny „Wiarusy” im. ppłk. lek. Stanisława Szarmacha ze Słupska oraz wokalistki: Anna Chodyna, Patrycja Pałucka, Paulina Łaga i Kinga Łozińska. Zgłaszają się też inni wykonawcy.

Jeżeli jakiś zespół ze Słupska i powiatu słupskiego byłby zainteresowany występem podczas Pikniku – prosimy o kontakt z Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, ul. Szarych Szeregów 14B, tel. 59 844 5758, e-mail: dyrektor@cer.slupsk.pl.

Mile widziany będzie każdy nawet niewielki datek na organizację imprezy. Z zebranych od darczyńców środków zapewnimy m.in. ochronę fizyczną Pikniku, zabezpieczenie medyczne, dodatkowe toalety itp. Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji „inicjatywa” numer: 94 1140 2004 000 3602 7877 2303 wpisując w tytuł przelewu „darowizna na pogorzelców”.

Natomiast zbiórka na rzecz pogorzelców prowadzona jest na portalu internetowym pod adresem: https://zrzutka.pl/5kf8ch

Patronat nad imprezą objęła już Prezydent Miasta Słupska i Starosta Słupski. Prośbę o udzielenie patronatu skierowaliśmy do włodarzy wszystkich gmin powiatu słupskiego.
12 września 2019 r.
GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW W DĘBNICY KASZUBSKIEJ
29 sierpnia 2019 roku
Już dziś serdecznie zapraszamy do Osiek (gm. Kępice) na Powiatowe Święto Plonów, które odbędzie się 21 września br. W programie mnóstwo atrakcji i konkursów!

9 września 2019 r.
I Pomorska Spartakiada KGW

Po raz pierwszy, w leżącym w powiecie kartuskim Chmielnie, zorganizowano imprezę, w której rywalizowały pomorskie koła gospodyń wiejskich. O atrakcyjne nagrody i puchary walczyło 14 drużyn z całego województwa. Powiat słupski reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich Kobylnica. Uczestniczki rywalizowały w dziesięciu konkurencjach. Od stosunkowo prostych - jak przygotowanie tablicy promującej dane KGW czy wykonanie autorskiej piosenki o stowarzyszeniu - poprzez drużynowe przeciąganie liny, narty na trawie czy slalom na taczkach - aż po dojenie sztucznej krowy i ubijanie piany na czas oraz rzucanie ziemniakami do patelni.
Wszystkie koła otrzymały pamiątkowe puchary wykonane w słynnym zakładzie ceramiki Rodziny Neclów w Chmielnie! Ponadto każde koło otrzymało upominek w postaci sprzętu gospodarstwa domowego oraz kwiaty i upominki regionalne z Chmielna. Panie z KGW Kobylnica, w nagrodę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, wyjadą na kilkudniową wycieczkę do Brukseli.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce KGW KOBYLNICA – gmina Kobylnica – powiat słupski,
II miejsce – KGW „Rzeczpospolita Babska” z Wiślinki – gmina Pruszcz Gdański – powiat gdański,
III miejsce – KGW Osowo – gmina Karsin – powiat kościerski,
IV miejsce – KGW Strzepcz – gmina Linia – powiat wejherowski,
V miejsce – KGW Lisewo – gmina Krokowa – powiat pucki,
VI miejsce – KGW Lasowice Małe – gmina Malbork – powiat malborski,
VII miejsce – KGW Koźmin – gmina Skarszewy – powiat starogardzki,
VIII miejsce – KGW Orlik – gmina Brusy – powiat chojnicki,
IX miejsce – KGW Obrzynowo – gmina Prabuty – powiat kwidzyński,
X miejsce – KGW „Cysterki” Nowa Cerkiew – gmina Morzeszczyn – powiat tczewski,
XI- XII miejsce – KGW „Barwy Rokit” Rokity – gmina Czarna Dąbrówka – powiat bytowski,
XI – XII miejsce – KGW gminy Chmielno – powiat kartuski,
XIII KGW Żuromino – gmina Stężyca – powiat kartuski,
XIV KGW Kmiecin – gmina Nowy Dwór Gdański – powiat nowodworski.

Anna Tates-Kardaś

KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Supsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP